Pandurii Târgu Jiu a fost învinsă de Dnepr, scor 4-1, în Liga Europa

dnepr-pandurii

Formaţia Pandurii Târgu Jiu a fost învinsă, joi seară, în deplasare, cu scorul de 4-1, de echipa ucraineană Dnepr Dnepropetrovsk, într-un meci din etapa a cincea a grupei E a Ligii Europa.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Kalinici ’12, Zozulia ’56, Şakhov ’86 şi Kravcenko ’89.

Pentru Pandurii a înscris Eric, în minutul 70, din penalti.

Dnepr: Boiko – Kulakov, Mandziuk, Ceberiako (Svatok ’65), Vlad – Kravcenko, Politilo – Bruno Gama (Bliznicenko ’46), Kalinici (Şakhov ’62), Kobakidze – Zozulia. Antrenor: Juande Ramos.

Pandurii Târgu Jiu: Mingote – Pleaşcă, Paraskevas, Rada, Momcilovici – Breeveld, Cristea (Dos Santos ’60) – Buleică (Piţian ’81), Eric, Ciucur (Distefano ’57) – Adrovici. Antrenor: Cristian Pustai.

Cartonaşe galbene: Svatok ’69 / Dos Santos ’62, Adrovici ’71

Meciul a fost arbitrat de cipriotul Leontios Trattou, ajutat de asistenţii Michael Soteriou şi Athinodoros Ioannou şi de asistenţii suplimentari Marios Panayi şi Marios Tsaggaris.

Arbitru de rezervă a fost Aristides Christou, delegat UEFA georgianul Dimitri Bokeria şi observator de arbitri Asim Khudiev, din Azerbaidjan.

Pugilista suceveană Lăcrimioara Perijoc s-a calificat în sferturi la Europenele de la Belgrad

Pugilista suceveană Lăcrimioara Perijoc s-a calificat în sferturile de finală ale Campionatelor Europene de box …