Ovidiu Hategan a aflat ca si-a pierdut mama in timp ce arbitra meciul Germania-Olanda. A izbucnit in lacrimi dupa fluierul final

Ovidiu Hațegan (38 de ani) a primit o veste tragică chiar în timpul meciului Germania – Olanda (2-2). Cel mai bun arbitru român al momentului a aflat, în pauza partidei, că mama sa a decedat. La final, centralul nostru a izbucnit in lacrimi pe teren si a fost consolat de către jucători în frunte cu Virgil van Dijk (27 de ani), eroul serii.

La interviul de după meci, Van Dijk, omul care a adus egalarea în minutele de prelungire, a explicat drama trăită de arbitrul român.

“Omul a cedat nervos. Avea lacrimi în ochi, pentru că tocmai aflase că și-a pierdut mama. I-am spus să fie puternic și i-am transmis că a condus foarte bine meciul. E un lucru mărunt, dar poate îl ajută”, a fost declarația lui Van Dijk, preluată de presa olandeză.

“Ce om e Virgil!”, au comentat olandezii, mândri de gestul făcut de fundașul lui Liverpool.

digisport.ro

CSU Suceava este finalistă în Campionatul Național pentru tineret

CSU Suceava s-a calificat în finala Campionatului Național de handbal masculin pentru tineret, după ce …