Nadal, eliminat dramatic la Acapulco de Nick Kyrgios

Rafael Nadal a fost eliminat, joi dimineata, in optimile de finala ale turneului de la Acapulco dupa un meci de-a dreptul incredibil.

Tenismenul iberic, aflat pe locul 2 in clasamentul ATP, a irosit trei de mingi de meci si a trebuit sa se recunoasca in cele din urma invins de ocupantul locului 72 ATP, Nick Kyrgios.

Australianul s-a impus in trei seturi, scor 3-6, 7-6 (2), 7-6 (8), la capatul unui joc care a durat trei ore si 5 minute.

Cunoscut pentru iesirile necontrolate, Nick Kyrgios s-a bucurat ca un nebun dupa victoria in fata favoritului numarul 1.

In sferturile de finala, Nick Kyrgios il va infrunta pe elvetianul Stan Wawrinka, care a trecut in optimi de Steve Johnson, scor 7-6 (5), 6-4.