Wednesday , April 17 2024

Mutu este vedeta zilei in Franta. Iata de ce!

Atacantul Adrian Mutu a marcat două goluri în partida pe care echipa sa, AC Ajaccio, a câştigat-o, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 3-1 (0-0), în faţa formaţiei Olympique Lyon, în etapa a XXIII-a a campionatului francez, informează L’Equipe.

Mutu, care a jucat tot meciul şi a primit un cartonaş galben în prima repriză, a înscris în minutul 65, cu o lovitură de cap de la 6 metri, şi în minutul 90+2 din penalti.

Oaspeţii au deschis scorul prin Lacazette, în minutul 53, gazdele reuşind egalarea prin Belghazouani, în minutul 57.

Partidele Montpellier – Reims şi Olympique Marseille – AS Nancy se vor disputa în această seară.