Tuesday , April 16 2024

Meciul CFR Cluj – Steaua, intrerupt cateva minute din cauza scandarilor antimaghiare

cfr steaua

Arbitrul central al partidei CFR Cluj – Steaua Bucuresti, disputata sambata seara, a oprit jocul, in minutul 22, din cauza unor scandari antimaghiare ale galeriei Stelei. “Afara, afara cu ungurii din tara!”, au strigat suporterii formatiei oaspete, potrivit GSP.ro.

Arbitrul Cristi Balaj i-a informat pe oficialii celor doua echipe de situatie si i-a cerut capitanului ros-albastrilor, Mihai Pintilii, sa le transmita avertismentul fanilor.

Dupa 2-3 minute, partida s-a reluat.

Echipa Steaua Bucuresti a invins, sambata, in deplasare, cu scorul de 1-0 (0-0), formatia CFR Cluj, intr-un meci din etapa a XXII-a a Ligii I, in care a inscris prin Alex Chipciu in minutul 83, precizeaza Mediafax.

Flacăra olimpică a fost aprinsă la Olympia (Grecia), cu 101 zile înaintea JO de la Paris

Flacăra olimpică a fost aprinsă marţi la vechiul sit Olympia, în Grecia, cu 101 zile …