Maroc-Iran 0-1. Prima surpriză de la CM 2018

Iran a învins, vineri, Marocul, scor 1-0, în primul meci din Grupa B de la Campionatul Mondial din Rusia.

maroc-iran

Marocanii au condus jocul prima jumătate de oră, iar apoi iranienii au preluat controlul până la pauză. După revenirea de la cabine s-a repetat scenariul. Iranienii au dat lovitura în minutul 5 al prelungirilor când Bouhaddouz a trimis cu capul în propria poartă după o lovitură liberă executată de reprezentativa Iranului.

A marcat: Bouhaddouz 90+5a

Maroc: El Kajoui – Hakimi, Benatia, Saiss – Boussoufa, Ziyach, El Ahmadi, Harit (82 Da Costa) – N. Amrabat (76 S. Amrabat), El Kaabi (77 Bouhaddouz), Belhanda.

Iran: A. Beiranvand – Ramin, Cheshmi, Pouraliganji – Karim, Omid (78 Hosseini), Haji Safi, Shojaei (68 Taremi) – Jahanbakhsh (85 Ghoddos), Sardar, V. Amiri.

Patru arbitri români vor oficia la EURO 2024, în frunte cu Istvan Kovacs

Patru arbitri români, în frunte cu Istvan Kovacs, vor oficia la Campionatul European de fotbal …