Liga a V-a s-a reluat cu o etapă favorabilă gazdelor

Viitorul Negostina și AS Marginea sunt singurele formații care au plecat cu puncte din deplasare

Liga a V-a s-a reluat duminica trecută, după două săptămâni de pauză forțată, cu meciurile etapei a XI-a.

Juniorul Salcea păstrează fotoliul de lider în Seria I, după ce a câștigat pe teren propriu, în fața Viitorul Hânțești, cu scorul de 3-1, printr-un hattrick semnat de Sami Hrițcu.

Într-un alt meci, Sporting Siminicea a rămas în trena primei clasate, după ce s-a impus în fața celor de la Sporting Bunești, cu 2-1, prin dubla lui Radu Luncariu.

Seria I – Rezultatele etapei a XI-a:

Viitorul Vadu Moldovei – Releul Mihoveni: 3-0

Voința Zvoriștea – Unirea Salcea: 4-2

Viitorul Forăști – Viitorul Negostina: 1-1

Sporting Siminicea – Sporting Bunești: 2-1

Juniorul Salcea – Viitorul Hânțești: 3-1

În seria de munte, meciul dintre Minerul Iacobeni și Vânătorul Dorna Candrenilor a fost întrerupt în minutul 44 (foto), la scorul de 3-1, după ce oaspeții au primit al doilea cartonaș roșu.

Într-un alt joc, Larix Dornișoara a rămas în cursa pentru primul loc după ce a învins formația Polul Nord Falcău, cu scorul de 3-1, prin golurile marcate de Nicolae Rad, Lucian Vasile și Radu Apostolache.