Liga a V-a a început în forță, cu 45 de goluri marcate în prima etapă

Viitorul Vadu Moldovei și Polul Nord Brodina sunt primii lideri ai clasamentului în cele două serii

Liga a V-a a început în forță, cu 45 de goluri marcate în cele zece meciuri ale primei etape de campionat.

În Seria I, primul lider al clasamentului este formația Viitorul Vadu Moldovei (foto), învingătoare în deplasarea de la Forăști, cu scorul de 5-1, prin golurile marcate de Vacariu (3), Stănică și Oprea.

Seria I – Rezultatele primei etape:

Voința Zvoriștea – Viitorul Negostina: 2-3

Voința Hânțești – Releul Mihoveni: 3-2

Juniorul Salcea – Sporting Bunești: 4-0

Sporting Siminicea – Unirea Salcea: 2-2

Viitorul Forăști – Viitorul Vadu Moldovei: 1-5

În Seria a II-a, scorul rundei inaugurale a fost realizat de Polul Nord Brodina, care a trecut pe teren propriu, de Forestierul Frumosu, cu scorul de 5-0, prin golurile înscrise de Tofănescu, Hasna și Juravle.

Seria a II-a – Rezultatele primei etape:

Unirea Horodnic de Sus – FC Marginea: 2-2

Bradul Vama – Avântul Frasin: 0-2

Polul Nord Brodina – Forestierul Frumosu: 5-0

Larix Dornișoara – Vânătorul Dorna Candrenilor: 5-2

Minerul Iacobeni – Viitorul Stroiești: 2-1. (Dănuț CHIDOVEȚ)

Pugilista suceveană Lăcrimioara Perijoc s-a calificat în sferturi la Europenele de la Belgrad

Pugilista suceveană Lăcrimioara Perijoc s-a calificat în sferturile de finală ale Campionatelor Europene de box …