Liga 1: CFR Cluj invinge Dinamo dupa o faza controversata

cfr-dinamo

CFR Cluj a obtinut a patra victorie consecutiva in Liga 1, scor 1-0, in derbiul cu Dinamo.

Singurul gol al meciului a fost marcat de Emmanuel Culio, dintr-un penalti controversat, in minutul 37.

Arbitrul a vazut un presupus hent comis de Nedelcearu, insa Ion Craciunescu a spus ca nu trebuia acordat penalti.

Dinamovistii au incercat sa forteze egalarea in partea secunda, dar defensiva lui Dan Petrescu s-a descurcat de minune, chiar daca in minutul 85 Camora a fost eliminat, iar Culio in prelungiri.

Dupa acest rezultat, CFR Cluj urca pe locul doi in Liga 1, cu 13 puncte, la egalitate cu FC Botosani.

De partea cealalta, Dinamo este pe locul 5, cu 9 puncte in primele 5 runde.

Etapa urmatoare, Dinamo se va deplasa la CSM Poli Iasi, pe 13 august de la ora 20:00.

In schimb, CFR Cluj va merge la Brasov pe 14 august, de la ora 21:00, pentru a juca impotriva lui Sepsi OSK.