Wednesday , April 24 2024

Juniorul Suceava s-a calificat lejer în sferturile fazei județene din Cupa României

Juniorul Suceava s-a calificat lejer în sferturile de finală din faza județeană a Cupei României, după ce s-a impus pe terenul celor de la Viitorul Negostina, cu scorul de 3-0, prin golurile marcate de Hopulele, Hreceniuc și Zaharie.

Deținătoarea trofeului, Viitorul Liteni, a câștigat la “masa verde” la Fântânele, unde gazdele nu au fost în stare să organizeze meciul, în timp ce Bucovina Dărmănești a trecut, pe terenul de la LPS, de Siretul Dolhasca, cu scorul de 3-2, prin golurile lui Parasca, Murărescu și Halip.

Partida dintre Dorna Vatra Dorna și Victoria Vatra Moldoviței nu s-a disputat din cauza terenului impracticabil.

Rezultatele meciurilor din optimi:

Viitorul Negostina – Juniorul Suceava: 0-3

Sporting Siminicea – Moldova Drăgușeni: 3-4

Foresta II Suceava – Rarău Câmpulung: 1-1 (3-5, d.p.)

Sporting Poieni Solca – Şomuzul Preutești: 0-0 (3-4, d.p.)

Academica Gălănești – Progresul Frătăuții Vechi: 2-1

Recolta Fântânele – Viitorul Liteni: 0-3

Bucovina Dărmănești – Siretul Dolhasca: 3-2

Dorna Vatra Dornei – Victoria Vatra Moldoviței (nedisputat) (D.C.)

Patru arbitri români vor oficia la EURO 2024, în frunte cu Istvan Kovacs

Patru arbitri români, în frunte cu Istvan Kovacs, vor oficia la Campionatul European de fotbal …