Thursday , April 18 2024

Juniorul Suceava a jucat finala mică la Brașov Indoor Cup

Grupa de copii născuți în anul 2014 a clubului Juniorul Suceava a ocupat locul 4 la Brașov Indoor Cup, dintr-un total de 26 de echipe înscrise la start la această categorie de vârstă.

Echipa antrenată de Daniel Bostan și Bogdan Pantea a avut victorii pe linie până în semifinale, unde a pierdut împotriva grupei de la FCSB, iar mai apoi a cedat în finala mică, la limită, în fața Progresului București.

Juniorul Suceava – Progresul București: 0-1

La final, gruparea suceveană a câștigat unul dintre premiile individuale prin Alexandru Iacob, desemnat cel mai bun portar al turneului.

Daniel Bostan și Bogdan Pantea au mizat la Brașov pe următorul lot de jucători: Alexandru Iacob, Alexandru Pâțu, Alexandru Rotariu, Fabian Oprițescu, Alexandru Popescu, Lucas Găitan, Liam Ilaș, Ianis Ocu, Ştefan Gorcea, Teodor Solovăstru, Mihnea Buruiană, Ianis Grigoriciuc și David Sîrghia. (Dănuț CHIDOVEȚ)