Thursday , April 25 2024

JO Tokyo: România a învins Honduras cu 1-0, după un autogol

Echipa națională a României a debutat cu dreptul la Jocurile Olimpice, reușind să învingă Honduras, scor 1-0, în Grupa B.

După o primă repriză echilibrată, chiar la prima ocazie de gol, România conducea cu 1-0, în prelungirile primei reprize. Ciobanu a centrat foarte bine din partea stangă, iar Oliva a introdus mingea în propria poartă cu capul.

În partea secundă, echipa noastră a fost mai prezentă în joc și a dominat, în timp ce Honduras a ajuns cu greu la poartă.

Scorul putea fi mai mare, dar Dobre, Ganea și Sefer au fost impreciși la finalizare.

România conduce în grupa B după primul meci și are o șansă bună la calificare. În celălalt meci din grupă, Noua Zeelandă a învins Coreea de Sud cu 1-0.

Echipa noastră va disputa următorul meci pe 25 iulie, de la ora 14:00, cu Coreea de Sud, iar pe 28 iulie, de la 11:30, vom întâlni Noua Zeelandă.

CSU Suceava este finalistă în Campionatul Național pentru tineret

CSU Suceava s-a calificat în finala Campionatului Național de handbal masculin pentru tineret, după ce …