Thursday , April 18 2024

JO Rio: Irina Begu pierde surprinzator in primul tur

Irina Begu a fost eliminata din primul tur al turneului de tenis feminin din cadrul Jocurilor Olimpice 2016 de la Rio de Janeiro, dupa un meci pierdut in fata lui Naomi Hibino din Japonia, scor 4-6, 6-3, 3-6.

begu

Partida a durat doua ore si 5 minute.

Primul set a fost unul haotic, dupa ce Hibino a avut 4-0, Begu a egalat rapid, iar apoi japoneza a facut doua puncte la rand pentru a inchide setul.

Mansa secunda a fost clar dominata de romanca, viitor loc 25 WTA, care a castigat la 3 in 48 de minute.

Din pacate, Begu nu a mai tinut ritmul si a pierdut cu 6-3 acest set decisiv, care a fost dominat in mare parte de nipona.

Culmea este ca acum cateva zile, Begu o invingea clar pe Hibino la Florianopolis in sferturi, scor 6-2, 6-4.

Begu paraseste ca acum 4 ani Jocurile Olimpice, in prima faza, atunci fiind invinsa de Viktoria Azarenka.