Wednesday , April 24 2024

Hlep se califica in sferturi la Roma, dupa o victorie muncita si un meci cu faze spectaculoase

Simona Halep s-a calificat în sferturile de finală ale turneului de la Roma după ce a învins-o pe ucraineanca Dayana Yastremska (29 WTA).

Sportiva noastră s-a impus în două seturi, scor 7-5, 6-4 in fata jucatoarei de numai 20 de ani din Odessa, care are un joc foarte agresiv, cu serviciu si lovituri puternice si schimbari de directie rapide si imprevizibile.

Simona a început greoi, a fost condusă cu 3-0, dar apoi a revenit excelent pe tabelă și a reușit să se impună în primul set cu un break pe final.

Apoi, setul secund a fost la discreția Simonei, care nu a avut probleme în a obține victoria. Setul a fost presarat cu multe faze spectaculoase, iar la 4-2 a avut loc un set lung pe serviciul ucrainencei, foarte frustrant pentru ambele jucatoare.

În sferturile de finală, Simona o va întâlni pe învingătoarea dintre Elena Rybakina și Yulia Putintseva.

Meciul din sferturi va avea loc sâmbătă, la o oră care nu a fost stabilită momentan, în direct pe SpotMedia.ro.

Pentru prezența în sferturi, Simona Halep și-a asigurat un cec în valoare de 44.914 de dolari.

Pugilista suceveană Lăcrimioara Perijoc s-a calificat în sferturi la Europenele de la Belgrad

Pugilista suceveană Lăcrimioara Perijoc s-a calificat în sferturile de finală ale Campionatelor Europene de box …