Thursday , April 18 2024

Hănescu a abandonat în primul tur al calificărilor la Acapulco

Tenismanul Victor Hănescu a abandonat, sâmbătă, în primul tur al calificărilor turneului ATP de la Acapulco, dotat cu premii în valoare totală de 1,15 milioane de dolari, informează site-ul oficial al competiţiei.

Hănescu a abandonat în meciul cu columbianul Juan Sebastian Cabal la începutul celui de-al doilea set, după 48 de minute de joc, după ce a câştigat primul set cu 6-4.

La competiţia WTA de la Acapulco, Edina Gallovits-Hall a învins-o în primul tur al calificărilor, cu scorul de 6-0, 6-0, pe sportiva franceză Victoria Larriere. În schimb, Mihaela Buzărnescu a pierdut, cu scorul de 4-6, 3-6, în faţa jucătoarei spaniole Garbine Muguruza.