Tuesday , May 11 2021

Halep trece fluierând în al doilea tur la Australian Open

Simona Halep s-a calificat în turul 2 de la Australian Open, după ce a învins-o pe Lizette Cabrera. Sportiva noastră a trecut de ocupanta locului 140 WTA cu 6-2, 6-1.

Simona a avut un joc foarte bun, iar primul set a fost aproape de perfecțiune, fiind câștigat în doar 27 de minute.

În startul setului secund, Cabrera a stat mai mult în puncte, dar chiar și așa valoarea Simonei și-a spus cuvântul.

Din fericire, Simona s-a putut deplasa perfect pe teren și nu a mai acuzat probleme la spate. Ea a făcut totuși câteva erori pe forehand, trimițând în fileu.

Sportiva noastră s-a calificat astfel în turul 2, unde o va întâlni pe Ajla Tomljanovic, ocupanta locului 69 WTA.

Partida va avea loc miercuri, la o oră ce nu a fost stabilită deocamdată. Simona a mai întâlnit-o pe Tomljanovici de trei ori și a câștigat de fiecare dată.

CSU din Suceava a scăpat matematic de retrogradarea directă

Handbaliștii suceveni și-au asigurat locul 12, ce duce la barajul de menținere în Liga Națională …