Halep o invinge pe Eugenie Bouchard si se califica in optimi la Dubai

Simona Halep s-a calificat in optimile de finala ale turneului de la Dubai dupa ce a invins-o pe canadianca Eugenie Bouchard (79 WTA).

Sportiva noastra s-a impus dupa un meci destul de echilibrat cu 7-6 (4), 6-4, dar in care s-a aflat tot timpul in avantaj.

Simona a inceput excelent partida, a facut break, dar i-a permis lui Bouchard sa revina rapid si soarta primului set s-a decis la tie-break.

Setul secund a fost ceva mai lipsit de emotii pentru Simona, care a profitat si e o usoara accidentare a lui Bouchard pentru a castiga partida.

Pentru Simona, aceasta a fost a patra victorie in fata lui Bouchard din cinci meciuri.

In optimile de finala, Simona o va intalni pe invingatoarea dintre Lesia Tsurenko si Lin Zhu.

Bucovina Rădăuți rămâne neînvinsă în play-off-ul Ligii a III-a

În etapa a IV-a, echipa antrenată de Ovidiu Murariu a remizat, scor 0-0, pe terenul …