Goian, eliminat pentru fault dur in meciul cu Verona

Partida de ieri susţinută de Dorin Goian în tricoul celor de la Spezia n-a reprezentat cel mai bun meci făcut de internaţionalul român, scrie gsp.ro.

Fundaşul n-a terminat aseară meciul jucat de Spezia la Verona (1-1), în etapa a doua din Serie B. Titular la oaspeţi, “Goe” a fost eliminat în minutul 68 pentru un fault dur în careu, sancţionat şi cu penalty-ul din care Verona a egalat. Spezia, care a terminat în nouă oameni, este pe locul 3, cu 4 puncte.

Deşi gazdele au marcat din lovitura de pedeapsă, rezultatul final a fost totuşi unul foarte bun pentru Spezia, deoarece echipa lui Goian juca deja în inferioritate numerică din minutul 47, după eliminarea lui Porcari.