Formula 1: Vettel castiga Marele Premiu de la Singapore. Hamilton nu termina cursa

vettel

Marele Premiu al statului Singapore a avut o desfasurare plina de peripetii, cursa terminandu-se cu un final surpriza si cu actualul lider al clasamentului general care nu a putut termina Grand Prix-ul.

Sebastian Vettel a fost cel care a castigat cursa, dupa ce a plecat din pole position, fiind urmat pe podium de australianul Daniel Ricciardo de la Red Bull si de finlandezul Kimi Raikkonen, tot de la Ferrari, ca si Vettel.

Nico Rosberg de la Mercedes a terminat pe 4, in timp ce colegul sau Lewis Hamilton a abandonat in turul 33, din cauza unor probleme la motorul monopostului sau.