Tuesday , April 23 2024

FORMULA 1: Nico Rosberg, CÂŞTIGĂTOR al Mareleui Premiu al Spaniei. VEZI CLASAMENTELE

nico rosberg

Nico Rosberg (Mercedes) a câştigat, duminică, Marele Premiu al Spaniei, a cincea etapă a Campionatului Mondial de FORMULA 1. Pe locurile următoare au sosit Lewis Hamilton (Mercedes), şi Sebastian Vettel (Ferrari).

Pe locul 4 s-a clasat Valtteri Bottas (Williams), Kimi Raikkonen (Ferrari) a fost al cincilea, iar Felipe Massa (Williams) a trecut linia de sosire al şaselea. Locurile 7-10 au fost ocupate în ordine de Daniel Ricciardo (Red Bull), Romain Grosjean (Lotus-Renault), Carlos Sainz jr. (Toro Rosso) şi Danil Kviat (Red Bull).