Sunday , April 28 2024

Foresta, calificată matematic la barajul de promovare în Liga a II-a

Foresta și-a asigurat și din punct de vedere matematic prezența la barajul de promovare în Liga a II-a, după ce a remizat miercuri, pe stadionul Areni, scor 0-0, în compania celor de la CSM Bacău.

Echipa antrenată de Dorin Goian a avut cea mai mare ocazie de gol în minutul 74, când Netbai a ratat un penalty, parat de portarul Cîmpianu.

În celălalt meci jucat miercuri în etapa a VI-a din play-off-ul, Bucovina Rădăuți a pierdut la Piatra Neamț, în fața Ceahlăului, cu scorul de 1-2, după ce a condus la pauză prin golul lui Stoian.

În play-out, Șomuz Fălticeni a câștigat la Miercurea Ciuc, prin reușita lui Savin (’63). (D.C.)

FCSB e noua campioană a României la fotbal

Un singur punct mai avea nevoie FCSB, în meciul de sâmbătă seara cu Farul Constanța, …