Saturday , May 4 2024

Foresta a obținut o remiză in extremis la debutul în play-off

Foresta a încheiat la egalitate, scor 1-1, meciul disputat sâmbătă, pe stadionul Areni, în fața Ceahlăului Piatra Neamț, în prima etapă din play-off-ul Ligii a III-a.

Echipa antrenată de Dorin Goian a obținut in extremis un punct în urma unui penalty transformat de Samson în minutul 90+5, după ce nemțenii au deschis scorul în debutul jocului prin Pîntea.

În celălalt meci din prima rundă din play-off, Bucovina Rădăuți a pierdut pe teren propriu, în fara celor de la CSM Bacău, cu 0-1, după ce a ratat o lovitură de la 11 metri in minutele de prelungire.

În play-out, Şomuz Fălticeni a învins FK Miercurea Ciuc II, cu 1-0, printr-un gol marcat de Alecsandru în minutul 25. (D.C.; foto: Fotograful sportiv)