Foresta a câștigat la Târgu Neamț. Bucovina Rădăuți a ajuns la patru victorii consecutive. Şomuz Fălticeni a suferit prima înfrângere, în fața Ceahlăului

Ivan Gvozdenovic a debutat cu o victorie pe banca tehnică a Forestei. Conduși la pauză, pe stadionul din Târgu Neamț, de nou-promovata Bradu Borca, “galben-verzii” au întors scorul în repriza secundă, reușind să se impună în final cu 3-1, prin golurile marcate de Marin, Martin și Celeadnic.

Bucovina Rădăuți a ajuns la patru victorii consecutive în campionatul Ligii a III-a, după ce a câștigat astăzi, pe stadionul din Dorohoi (foto), în fața celor de la Dante Botoșani, cu scorul de 3-1, prin golurile înscrise de Stoian, R. Ciobanu și Florescu.

Într-un alt meci al etapei a VI-a, Şomuz Fălticeni a suferit prima înfrângere stagională, după ce a pierdut pe teren propriu, în fața Ceahlăului Piatra Neamț, cu scorul de 0-1. (D.C.)