Foresta a ajuns la cinci victorii consecutive în Liga a III-a

“Galben-verzii” s-au impus vineri, în primul meci al etapei a 14-a, pe terenul codașei CSM Pașcani, cu scorul de 3-2, prin golurile marcate de Arnold (două) și Martin.

Foresta a ajuns la cinci victorii consecutive în Liga a III-a, după ce s-a impus vineri, pe terenul celor de la CSM Pașcani, cu scorul de 3-2, în primul meci din cadrul etapei a 14-a.

Echipa antrenată de Ionuț Moșteanu a intrat la pauză în avantaj, după ce Martin a deschis scorul în minutul 44, cu prețul unei ușoare accidentări.

“Galben-verzii” au cedat inițiativa odată cu startul reprizei secunde, iar această retragere prematură putea să-i coste, ultima clasată egalând în minutul 84, prin fundașul L. Apostol.

Trupa lui Ionuț Moșteanu s-a trezit însă la timp, reușind să se desprindă la 3-1, în decurs de doar două minute, printr-o dublă semnată de Arnold, scorul final fiind stabilit de Mercaș, dintr-o lovitură de la 11 metri.

Foresta: C. Mihăescu – Dorobanțu, Makongo, Botezatu, Arnold, Chelari, Samson, M. Ilie, Popovici, Martin, Chicka. Antrenor: Ionuț Moșteanu. Au mai intrat: Trofan, Hostiuc și Netbai.

In urma acestui succes, Foresta s-a apropiat la un singur punct de primul loc, cel puțin până sâmbătă, când sunt programate meciurile Bucovina Rădăuți – Ştiința Miroslava, Ceahlăul – Şomuz Fălticeni, CSM Bacău – Dante Botoșani și Sporting Vaslui – Hușana Huși. (Dănuț CHIDOVEȚ)