Monday , January 17 2022

Foresta a ajuns la cinci victorii consecutive în Liga a III-a

“Galben-verzii” s-au impus vineri, în primul meci al etapei a 14-a, pe terenul codașei CSM Pașcani, cu scorul de 3-2, prin golurile marcate de Arnold (două) și Martin.

Foresta a ajuns la cinci victorii consecutive în Liga a III-a, după ce s-a impus vineri, pe terenul celor de la CSM Pașcani, cu scorul de 3-2, în primul meci din cadrul etapei a 14-a.

Echipa antrenată de Ionuț Moșteanu a intrat la pauză în avantaj, după ce Martin a deschis scorul în minutul 44, cu prețul unei ușoare accidentări.

“Galben-verzii” au cedat inițiativa odată cu startul reprizei secunde, iar această retragere prematură putea să-i coste, ultima clasată egalând în minutul 84, prin fundașul L. Apostol.

Trupa lui Ionuț Moșteanu s-a trezit însă la timp, reușind să se desprindă la 3-1, în decurs de doar două minute, printr-o dublă semnată de Arnold, scorul final fiind stabilit de Mercaș, dintr-o lovitură de la 11 metri.

Foresta: C. Mihăescu – Dorobanțu, Makongo, Botezatu, Arnold, Chelari, Samson, M. Ilie, Popovici, Martin, Chicka. Antrenor: Ionuț Moșteanu. Au mai intrat: Trofan, Hostiuc și Netbai.

In urma acestui succes, Foresta s-a apropiat la un singur punct de primul loc, cel puțin până sâmbătă, când sunt programate meciurile Bucovina Rădăuți – Ştiința Miroslava, Ceahlăul – Şomuz Fălticeni, CSM Bacău – Dante Botoșani și Sporting Vaslui – Hușana Huși. (Dănuț CHIDOVEȚ)

Djokovic, interzis și la Roland Garros. Sârbul se află la Marbella, alături de soție și copii

Guvernul francez, care în urmă cu zece zile susţinea că tenismanul sârb Novak Djokovic ar …