FC Braşov şi Dinamo Bucureşti, primele echipe calificate în semifinalele Cupei României

FC Braşov şi Dinamo Bucureşti sunt primele echipe care au obţinut calificarea în semifinalele Cupei României – Timişoreana, în urma victoriilor înregistrate, miercuri, în faţa formaţiilor FC Timişoara, respectiv Universitatea Craiova, în sferturile de finală ale competiţiei.

Formaţia FC Braşov a fost prima echipă care s-a calificat în semifinalele Cupei României, după ce a învins, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (0-0), echipa FC Timişoara, printr-un gol reuşit de Marian Cristescu în minutul 90+3.

În cel de-al doilea meci programat miercuri, în sferturile de finală ale Cupei României, Dinamo Bucureşti a învins, pe teren propriu, cu scorul de 4-2 (0-1, 1-1), după loviturile de departajare, echipa Universitatea Craiova.

La finalul celor 90 de minute, scorul era 1-1, prin golurile reuşite de Munteanu ’67, pentru Dinamo, şi Dina ’31, pentru Universitatea Craiova.

Egalitatea s-a menţinut şi după 120 de minute, scor 1-1, astfel că s-a trecut la executarea loviturilor de departajare. Pentru Dinamo au punctat Andrei Cristea, Cătălin Munteanu, Adrian Cristea şi a ratat Bordeanu, în timp ce pentru Universitatea a înscris Ologu şi au ratat Găman, Bărboianu şi Mihai Costea.

Joi sunt programate ultimele două sferturi de finală ale Cupei României: CFR Cluj – Gloria Bistriţa (ora 17.00, transmis de Sport.ro) şi Rapid – Steaua Bucureşti (ora 20.45, transmis de Pro TV).

CSU Suceava este finalistă în Campionatul Național pentru tineret

CSU Suceava s-a calificat în finala Campionatului Național de handbal masculin pentru tineret, după ce …