Europa League: CSMS Iasi rateaza o victorie istorica dupa o gafa de curtea scolii. 2-2 cu Hajduk Split

iasi-split

CSMS Iasi a ratat sansa de a obtine o victorie superba in prima mansa a turului doi preliminar din Europa League.

La primul meci din istorie in cupele europene, formatia lui Nicolo Napoli a terminat la egalitate, scor 2-2, cu croatii de la Hajduk Split.

Desi au avut in fata o echipa mult mai valoroasa, iesenii au facut un meci mare, dar au ratat victoria la ultima faza dupa o mare gafa a lui Grahovac.

Andrei Cristea a marcat primul gol al meciului in minutul 19, cu o reluare superba, iar patru minute mai tarziu Piccioni a facut 2-0 cu un sut plasat.

Tot Cristea a ratat o sansa uriasa de a face 3-0, iar croatii au redus din diferenta dupa pauza, prin reusita lui Ohandza.

Grahovac i-a ingropat insa pe ieseni cu o gafa de curtea scolii la ultima faza a meciului. Portarul moldovenilor a scapat in plasa un sut moale al lui Said, pe centrul portii.

Mansa retur va avea loc pe 21 iulie, de la ora 21:30, in Croatia.