Thursday , April 25 2024

Europa League: Astra remizeaza cu Viktoria Plzen

astra-plzen

Astra Giurgiu a terminat la egalitate, scor 1-1, cu cehii de la Viktoria Plzen, intr-un meci din grupa E a Europa League.

Formatia lui Marius Sumudica a deschis scorul pe National Arena in minutul 19, prin Stan. Acesta a fost gasit excelent de Budescu cu o pasa geniala si a marcat cu putin noroc.

Cehii au egalat insa dupa doar sase minute, cand Krmencik a punctat cu o lovitura de cap.

Plzen a dominat apoi tot meciul, a mai avut doua sanse mari de a marca, dar in cele din urma s-a terminat la egalitate.

In cealalta partida din grupa, AS Roma a castigat cu 4-2 meciul cu Austria Viena.

In urma rezultatelor inregistrate joi, clasamentul grupei E arata astfel: 1. Roma 8p, 2. Austria Viena 5p, 3. Astra 4p, 4. Plzen 3p.

Etapa urmatoare vor avea loc meciurile Austria Viena – Astra si AS Roma – Plzen, pe 24 noiembrie de la 22:05.

Primele doua echipe clasate la finalul grupei se vor califica in primavara Europa League.

CSU Suceava este finalistă în Campionatul Național pentru tineret

CSU Suceava s-a calificat în finala Campionatului Național de handbal masculin pentru tineret, după ce …