EURO 2016: Portugalia remizeaza cu Austria. Ronaldo rateaza un penalty

portugalia-austria

Portugalia si Austria au terminat la egalitate, scor 0-0, intr-unul dintre cele mai spectaculoase meciuri de la EURO 2016, din grupa F.

Cristiano Ronaldo a fost in prim planul tuturor fazelor importante, insa in mod negativ. Starul Realului a ratat cinci sanse uriase si un penalti in confruntarea cu Austria, iar calificarea Portugaliei se va decide in ultima etapa.

Portughezii au inceput in forta, iar Ronaldo si Nani au sutat din toate pozitiile, dar s-au lovit de un portar Almer intr-o zi de gratie.

Lusitanii au marit viteza dupa pauza, insa portarul de la Austria Viena a fost de netrecut.

Cel mai tensionat moment a avut loc in minutul 78, cand Portugalia a obtinut penalti, dar Cristiano Ronaldo a tras in bara laterala.

Dupa doua etape, Portugalia are 2 puncte, in timp ce Austria il obtine pe primul. Ungaria are 4 puncte, iar Islanda doua.