EURO 2016: Germania remizeaza cu Polonia

Germania si Polonia au terminat la egalitate, scor 0-0, intr-un meci din etapa a doua a grupelor de la EURO 2016.

germania-polonia

Prima repriza a fost anosta si a scos la iveala o apatie neobisnuita in jocul Germaniei, care nu a reusit sa se apropie periculos de poarta lui Fabianski.

Lucrurile s-au schimbat insa dupa pauza, cand ambele formatii au fost mult mai percutante si si-au creat ocazii cu o mai mare usurinta.

Milik a irosit doua oportunitati bune pentru polonezi, in timp ce nemtii au raspuns prin Mesut Ozil.

S-a terminat insa 0-0, aceasta fiind prima remiza alba de la EURO 2016.

Dupa doua etape, Germania conduce in grupa C, cu 4 puncte, la egalitate cu Polonia, care are insa un golaveraj mai slab. Irlanda de Nord e pe 3, cu 3 puncte, in timp ce Ucaina e ultima, fara niciun punct.