Sunday , April 21 2024

Echipele gazda, invingatoare in toate jocurile primei etape

N prima etap\ a campionatului de juniori a Ligii a IV-a a consemnat victorii pe linie a echipelor gazd\ n Florconstruct P\tr\u]i este primul lider al campionatului, dup\ victoria cu 7-1 `nregistrat\ `n fa]a celor de la Sporting Suceava

Gazdele [i-au tras partea leului `n prima etap\ din noul sezon al campionatului de juniori al Ligii a IV-a, echipele vizitatoare nereu[ind s\ cucereasc\ vreun punct `n cele nou\ jocuri programate `n weekendul trecut. Protagonista rundei inaugurale este forma]ia Florconstruct P\tr\u]i, care s-a impus cu scorul de 7-1 `n meciul disputat pe teren propriu `n compania celor de la Sporting Suceava. Alte scoruri fluvii s-au `nregistrat la Fr\tau]ii Noi, unde juniorii din localitate au trecut cu scorul de 6-1 de Minerul Iacobeni, `n timp ce Viitorul Liteni a c=[tigat cu scorul de 5-0 `n fa]a celor de la Bucovina R\d\u]i. (D\nu] CHIDOVE})

N Etapa I:

CS Gura Humorului – Dorna Vatra Dornei            3-0
Viitorul Liteni – Bucovina R\d\u]i                5-0
FC Marginea – Foresta M\lini                    2-0
Foresta Moldovi]a – Unirea Boroaia                 5-2
Voin]a Stroie[ti – Rapid II Suceava                5-4
Florconstruct P\tr\u]i – Sporting Suceava             7-1
Bucovina Fr\t\u]ii Noi – Minerul Iacobeni            6-1
Zimbrul Siret – Danalis Zvori[tea                 5-1
Steaua Dumbr\veni – Rar\ul C=mpulung Moldovenesc  3-0*
*oaspe]ii nu s-au prezentat la meci.

Echipa    M    V    E    I    Gol    Pct.
1.    Florconstruct P\tr\u]i    1    1    0    0    7-1    3
2.    Bucovina Fr\t\u]ii Noi    1    1    0    0    6-1    3
3.    Viitorul Liteni    1    1    0    0    5-0    3
4.    Zimbrul Siret    1    1    0    0    5-1    3
5.    Foresta Moldovi]a    1    1    0    0    5-2    3
6.    CS Gura Humorului    1    1    0    0    3-0    3
7.    Steaua Dumbr\veni    1    1    0    0    3-0    3
8.    FC Marginea    1    1    0    0    2-0    3
9.    Voin]a Stroie[ti    1    1    0    0    5-4    3
10.    Rapid II Suceava    1    0    0    1    4-5    0
11.     Foresta M\lini    1    0    0    1    0-2    0
12.     Unirea Boroaia    1    0    0    1    2-5    0
13.     Dorna Vatra Dornei    1    0    0    1    0-3    0
14.    Rar\ul C-lung Moldovenesc    1    0    0    1    0-3    0
15.    Danalis Zvori[tea    1    0    0    1    1-5    0
16.    Minerul Iacobeni    1    0    0    1    1-6    0
17.    Bucovina R\d\u]i    1    0    0    1    0-5    0
18.    Sporting Suceava    1    0    0    1    1-7    0

Vezi si

Cupa Olimpiadei Sportului Militar Liceal, câștigată de Colegiul Național Militar ”Ştefan cel Mare”

La această etapă a olimpiadei, lotul colegiului câmpulungean a fost format din 87 de sportivi, …