Tuesday , September 21 2021

Dante Botoșani – Foresta și Şomuz Fălticeni – Bucovina Rădăuți, în Turul II al Cupei României

Cele două meciuri vor avea loc miercuri, 11 august, cu începere de la ora 17.30, în sistem eliminatoriu

Federația Română de Fotbal a stabilit programul meciurilor din cadrul Turului II al Cupei României – ediția 2021/2022.

Conform împerecherii geografice, Foresta va juca la Dorohoi, în compania celor de la Dante Botoșani, în vreme ce Şomuz Fălticeni, care a trecut deja un tur în competiție, va evolua pe teren propriu, împotriva Bucovinei Rădăuți.

Ambele meciuri vor avea loc miercuri, 11 august, cu începere de la ora 17.30, în sistem eliminatoriu, în caz de egalitate după primele 90 de minute de joc, urmând să se treacă la prelungiri și, eventual, la loviturile de departajare.

Programul complet din Turul II al Cupei României:

Progresul Spartac – Steaua București
CS Cârcea – ACSO Filiași
FC Avrig – FC Brașov
Kids Tâmpa Brașov – SR Brașov
Jiul Petroșani – Gilortul Târgu Cărbunești
CS Hunedoara – CSM Deva
Progresul Ezeriș – CSC Ghiroda și Giarmata Vii
CSC Dumbrăvița – Şoimii Lipova
Avântul Periam – Progresul Pecica
Lotus Băile Felix – Crișul Chișineu Criș
Foresta Tileagd – CA Oradea
CSM Satu Mare – Minaur Baia Mare
Progresul Şomcuța Mare – Gloria Bistrița-Năsăud
Sportul Şimleu Silvaniei – SCM Zalău
Sportul Beclean – Unirea Dej
Sănătatea Cluj – Sticla Arieșul Turda
Voința Stremț – Industria Galda
Metalurgistul Cugir – CS Şelimbăr
Unirea Ungheni – Avântul Reghin
Dante Botoșani – Foresta Suceava
Şomuz Fălticeni – Bucovina Rădăuți
Ştiința Miroslava – Ceahlăul Piatra Neamț
Sporting Vaslui – Hușana Huși
Sporting Liești – Oțelul Galați
Viitorul Curița – AFC Odorheiu Secuiesc
Inizio Focșani – CSM Focșani
Sportul Chișcani – Dacia Unirea Brăila
Recolta Gheorghe Doja – Viitorul Ianca
Metalul Buzău – CSM Râmnicu Sărat
CS Năvodari – Axiopolis Cernavodă
Dunărea Ciocănești – Agricola Borcea
SC Popești Leordeni – CS Afumați
Asalt București – CS Tunari
CSM Alexandria – Sporting Roșiori
CSO Plopeni – CS Blejoi
Flacăra Moreni – FC Pucioasa
Sparta Râmnicu Vâlcea – Unirea Bascov
Viitorul Dăești – Vedița Colonești

Turul al III-a al Cupei României, în care vor intra în competiție și o parte din echipele de Liga a II-a, este programat pe data de 25 august. (Dănuț CHIDOVEȚ)

Vezi si

Un fotbalist de la Rădăuți a marcat în secunda 4 a meciului, unul din cele mai rapide goluri din istorie (VIDEO)

Radu Ungurianu a marcat unul din cele mai rapide goluri din istoria fotbalului mondial, în …