Wednesday , April 24 2024

CSU Suceava dă semne de revenire în Liga Națională

Handbaliștii suceveni au obținut sâmbătă prima victorie din acest an pe teren propriu: 38-28 cu CSM Bacău

CSU Suceava a ieșit din zona minată a clasamentului după prima victorie obținută în acest an pe teren propriu: 38-28, sâmbătă, cu CSM Bacău.

Oaspeții au condus în prima repriză la o diferență de patru goluri, dar universitarii au redus ecartul până la pauză la 16-17 și s-au descătușat în partea secundă, grație și prestației lui Gavriloaia, care a marcat de 13 ori.

CSU Suceava: Makaria (11 intervenții), Simulescu (2 intervenții), Padovei – Gavriloaia (13 goluri), Balazs (6), Kbilashvili (5), Ştefan (4), Loic (3), Stanciuc (2), Zarițchi (2), Bologa (2), Radu (1), Bruj, Vizitiu, Roșu și Grigore.

Steaua București – CSM Focșani (aseară)

CSM București – Dinamo București (12 aprilie).

În runda viitoare, CSU Suceava va evolua vineri, de la ora 17.30, în direct la Pro Arena, pe terenul Stelei București. (Dănuț CHIDOVEȚ. Foto: Marius GABOR)

Pugilista suceveană Lăcrimioara Perijoc s-a calificat în sferturi la Europenele de la Belgrad

Pugilista suceveană Lăcrimioara Perijoc s-a calificat în sferturile de finală ale Campionatelor Europene de box …