Friday , March 29 2024

CSU Suceava a reluat campionatul cu o înfrângere la limită în fața celor de CSM București

CSU Suceava a reluat campionatul Ligii Naționale la handbal masculin cu o înfrângere la limită, suferită sâmbătă seară, pe teren propriu, în fața celor de CSM București, în etapa a XVI-a.

Echipa antrenată de Petru Ghervan s-a distanțat încă din minutul 10 la trei goluri și a intrat la pauză cu un avantaj de 14-12.

Universitarii s-au desprins la cinci goluri în debutul reprizei secunde, după care nu au mai reușit să marcheze vreme de zece minute, perioadă în care oaspeții au întors scorul în favoarea lor la 21-17.

Gavriloaia și apoi Stanciuc au egalat în două rânduri situația de pe tabelă în ultimele trei minute, dar victoria a aparținut grupării bucureștene, care s-a impus în final cu 24-23. (D.C.)