CSU Suceava a promovat în Liga Națională la handbal masculin

CSU Suceava a promovat matematic în Liga Națională la handbal masculin, după ce a câștigat primele două meciuri disputate la turneul final ce are loc în aceste zile la Sfântu Gheorghe.

Echipa antrenată de Adrian Chiruț și Iulian Andrei a câștigat, vineri, cu scorul de 33-25, în fața celor de la CSM Alexandria, iar sâmbătă a învins Unirea Sânnicolau Mare, cu scorul de 35-27.

secretarasite

Duminică, de la ora 13.00, CSU Suceava va înfrunta CSM Botoșani, într-un meci care mai contează doar pentru clasamentul final, cele două formații fiind deja promovate în primul eșalon.
Echipa suceveană va debuta în noul sezon al Ligii Naționale pe 15 septembrie, primele trei etape urmând să fie organizate sub formă de turneu, tot la Sfântu Gheorghe. (D.C.)