CSU II din Suceava a început returul cu o victorie categorică

Echipa antrenată de Vasile Boca s-a impus vineri seară, în fața ultimei clasate în seriei, HC Pietricica Neamț, cu scorul de 38-18 (15-6)

CSU II din Suceava a început returul Diviziei A la handbal masculin cu o victorie, obținută vineri seară, în sala Şcolii “Ion Creangă” din cartierul Obcini, în fața formației HC Pietricica Neamț.

Echipa antrenată de Vasile Boca a condus la pauză, ultima clasată în serie, cu 15-6 și și-a rotunjit avansul în repriza secundă, câștigând în final cu un categoric scor de 38-18.

CSU II din Suceava: Padovei, Andreescu – Zarițchi (6 goluri), Armanu (6), Loic (6), Grigore (4), Hreceniuc (3), Drăgoi (3), Radu (3), Urdă (2), Neculaie (2), Focșăneanu (2), Moldoveanu (1), Vizitiu, Sîrghie și Stejar. Antrenor: Vasile Boca.

În urma acestei victorii, a cincea în opt etape, echipa suceveană a rămas pe locul 3 în clasament.

În runda viitoare, CSU II din Suceava va juca miercuri, pe terenul liderul seriei CSM Botoșani. (Dănuț CHIDOVEȚ)