CSU din Suceava a rezistat doar o repriză în fața campioanei Dinamo

CSU din Suceava a încheiat sezonul cu o înfrângere, scor 27-34, suferită miercuri, în sala “Dumitru Bernicu” în fața campioanei Dinamo București, în cadrul ultimei etape a Ligii Naționale la handbal masculin.

Echipa antrenată de Petru Ghervan a făcut spectacol într-o primă repriză în care a condus și cu cinci goluri, dar a intrat la pauză cu un avantaj minim, scor 16-15.

Gruparea bucureșteană a preluat pentru prima oară conducerea în debutul reprizei secunde și s-a distanțat decisiv în ultima sfert de oră pentru scorul final de 27-34.
CSU din Suceava: Makaria, Grigoraș, Andreescu – Lăzurcă (6 goluri), Roșu (6), Urdă (5), Furak (3), Lupu (3), Szasz (2), Kbilashvili (2), Mihalcea, Ștefan, Juverdianu, Vizitiu, Bologa.

În urma acestui rezultat, echipa suceveană a terminat campionatul pe locul 10. (D.C.)

Patru arbitri români vor oficia la EURO 2024, în frunte cu Istvan Kovacs

Patru arbitri români, în frunte cu Istvan Kovacs, vor oficia la Campionatul European de fotbal …