CSU din Suceava a pierdut in extremis la Vaslui

Echipa antrenată de Petru Ghervan a fost învinsă sâmbătă, cu scorul de 25-26, într-un meci în care vasluienii au marcat golul decisiv cu două secunde înainte de final

CSU din Suceava a pierdut in extremis, cu scorul de 25-26, meciul disputat, sâmbătă seară, pe terenul celor de la CSM Vaslui, în etapa a V-a a Ligii Naționale la handbal masculin.

Cele două echipe au mers cap la cap într-o primă repriză încheiată la egalitate: 11-11.

Gruparea vasluiană se părea că s-a desprins decisiv la 20-16 la jumătatea părții secunde, dar oaspeții au egalat prin Csog Vencel la 22-22, iar ultimele cinci minute s-au jucat pe muchie de cuțit.

Fostul universitar Florin Acatrinei a marcat golul decisiv cu două secunde înainte de final, iar CSM Vaslui – CSU din Suceava s-a terminat 26-25.

CSU din Suceava: Makaria, Simulescu – Csog (6 goluri), Tîrzioru (4), Stanciuc (4), Gavriloaia (3), Lăzurcă (2), Loic (2), Lupu (2), Kbilishvili (1), Dascălu (1), Szasz, Ştefan, Vizitiu, Zarițchi și Urdă. Antrenori: Petru Ghervan, Bogdan Şoldănescu și Iulian Andrei.