CSU din Suceava a avut doi handbaliștii în echipa turneului final al Campionatului European U18

Cătălin Zarițchi a fost desemnat cea mai bună extremă stânga, în timp ce Daniel Stanciuc a fost ales MVP-ul turneului de la Craiova

Echipa națională de juniori a României, cu nu mai puțin de nouă handbaliști de la CSU din Suceava în lot, a ocupat locul 3 la turneul final al Campionatului European U18, după 36-33, în finala mică, contra Finlandei.

La final, doi dintre “universitarii” au fost desemnați în echipa ideală a turneului de la Craiova.

Cătălin Zarițchi a fost desemnat cea mai bună extremă stânga, în timp ce Daniel Stanciuc a fost ales MVP-ul competiției.

Pe lângă Zarițchi și Daniel Stanciuc, CSU Suceava a mai fost reprezentată la turneul final de Dragoș Podovei, Bogdan Niculaie, Codrin Radu, Ştefan Armanu, Alex Focșăneanu, Florin Drăgoi-David și Sorin Grigore, plus antrenorul secund Vasile Boca. (Dănuț CHIDOVEȚ. Foto: handbalmania.ro)