Thursday , April 18 2024

CSŞ “Nicu Gane” Fălticeni a spart gheața în noul sezon la fotbal feminin

Fetele pregătite de Marcel Irimie și Adrian Dănilă s-au impus, cu scorul de 4-1, în meciul disputat pe teren propriu, în compania celor de la Măgura Bacău

CSŞ “Nicu Gane” Fălticeni a obținut prima victorie de la startul noului sezon al Ligii a II-a la fotbal feminin, după ce s-a impus, la finalul săptămânii trecute, în fața celor de la Măgura Bacău, cu scorul de 4-1, într-un meci disputat pe Stadionul “Constantin Jamaischi”, în cadrul etapei a V-a a Seriei I.

Condusă la pauză, echipa pregătită de Marcel Irimie și Adrian Dănilă a întors scorul după pauză prin golurile marcate de Ungureanu, Cîrstea, Maxinesei și Leonte.

În urma acestei prime victorii, gruparea fălticeneană a urcat pe locul 7 în clasamentul seriei, iar în etapa viitoare se va deplasa pe terenul celor de la Selena Constanța. (Dănuț CHIDOVEȚ. Foto: Codrin ANTON)