CSM Suceava s-a calificat la barajul de promovare în prima divizie la volei masculin

Echipa antrenată de Tudor Orășanu a câștigat toate cele trei meciuri disputate la sfârșitul săptămânii trecute în cadrul turneului găzduit de sala Unirea

CSM Suceava s-a calificat la barajul de promovare în prima divizie la volei masculin, după ce a câștigat toate cele trei meciuri disputate la sfârșitul săptămânii trecute în cadrul ultimului turneu din sezonul regular al Seriei Est.

Echipa antrenată de Tudor Orășanu a învins pe rând în Sala Unirea formațiile CSM Râmnicu Sărat (scor 3-1), Ştiința Bacău (3-1) și Tomis Constanța (3-0).

În urma acestor rezultate, echipa suceveană a încheiat sezonul regular pe locul 2 în clasamentul Seriei de Est, cu 22 de puncte, cu 8 mai puține decât liderul Tomis Constanța. (Dănuț CHIDOVEȚ)