Tuesday , November 29 2022

CM BRAZILIA 2014: Programul meciurilor cu orele de televizare

brazilia

Programul meciurilor care se vor disputa în perioada 12 iunie – 13 iulie, la turneul final al Cupei Mondiale de fotbal din Brazilia (ora României):

Joi 12 iunie:
23,00: Brazilia – Croaţia, la Sao Paulo, în Grupa A

Vineri 13 iunie
19,00: Mexic – Camerun, la Natal, în Grupa A
22,00: Spania – Olanda, la Salvador, în Grupa B

Sâmbătă 14 iunie
01,00: Chile – Australia, la Cuiaba, în Grupa B
19,00: Columbia – Grecia, la Belo Horizonte, Grupa C
22,00: Uruguay – Costa Rica, la Fortaleza, Grupa D

Duminică 15 iunie:
01,00: Anglia – Italia, la Manaus, în Grupa D
04,00: Cote d’Ivoire – Japonia, la Recife, în Grupa C
19,00: Elveţia – Ecuador, la Brasilia, în Grupa E
22,00: Franţa – Honduras, la Porto Alegre, Grupa E

Luni 16 iunie:
01,00: Argentina – Bosnia-Herţegovina, la Rio de Janeiro, în Grupa F
19,00: Germania – Portugalia, la Salvador, în Grupa G
22,00: Iran – Nigeria, la Curitiba, în Grupa F

Marţi 17 iunie:
01,00: Ghana – SUA, la Natal, în Grupa G
19,00: Belgia – Algeria, la Belo Horizonte, în Grupa H
22,00: Brazilia – Mexic, la Fortaleza, în Grupa A

Miercuri 18 iunie:
01,00: Rusia – Coreea de Sud, la Cuiaba, în Grupa H
19,00: Australia – Olanda, la Porto Alegre, în Grupa B
22,00: Spania – Chile, la Rio de Janeiro, în Grupa B

Joi 19 iunie:
01,00: Camerun – Croaţia, la Manaus, în Grupa A
19,00: Columbia – Cote d’Ivoire, la Brasilia, în Grupa C
22,00: Uruguay – Anglia, la Sao Paulo, în Grupa D

Vineri 20 iunie:
01,00: Japonia – Grecia, la Natal, în Grupa C
19,00: Italia – Costa Rica, la Recife, în Grupa D
22,00: Elveţia – Franţa, la Salvador, în Grupa E

Sâmbătă 21 iunie:
01,00: Honduras – Ecuador, la Curitiba, în Grupa E
19,00: Argentina – Iran, la Belo Horizonte, în Grupa F
22,00: Germania – Ghana, la Fortaleza, în Grupa G

Duminică 22 iunie:
01,00: Nigeria – Bosnia-Herţegovina, la Cuiaba, în Grupa F
19,00: Belgia – Rusia, la Rio de Janeiro, Grupa H
22,00: Coreea de Sud – Algeria, la Porto Alegre, în Grupa H

Luni 23 iunie:
01,00: SUA – Portugalia, la Manaus, în Grupa G
19,00: Australia – Spania, la Curitiba, în Grupa B
19,00: Olanda – Chile, la Sao Paulo, în Grupa B
23,00: Camerun – Brazilia, la Brasilia, în Grupa A
23,00: Croaţia – Mexic, la Recife, în Grupa A

Marţi 24 iunie:
19,00: Italia – Uruguay, la Natal, în Grupa D
19,00: Costa Rica – Anglia, la Belo Horizonte, Grupa D
23,00: Japonia – Columbia, la Cuiaba, în Grupa C
23,00: Grecia – Cote d’Ivoire, la Fortaleza, în Grupa C

Miercuri 25 iunie:
19,00: Nigeria – Argentina, la Porto Alegre, în Grupa F
19,00: Bosnia-Herţegovina – Iran, la Salvador, în Grupa F
23,00: Honduras – Elveţia, la Manaus, în Grupa E
23,00: Ecuador – Franţa, la Rio de Janeiro, în Grupa E+

Joi 26 iunie:
19,00: SUA – Germania, la Recife, în Grupa G
19,00: Portugalia – Ghana, la Brasilia, în Grupa G
23,00: Coreea de Sud – Belgia, la Sao Paulo, în Grupa H
23,00: Algeria – Rusia, la Curitiba, în Grupa H

OPTIMILE DE FINALĂ
Sâmbătă 28 iunie:
19,00: locul 1 grupa A – locul 2 grupa B, la Belo Horizonte (meciul 49)
23,00: locul 1 grupa C – locul 2 grupa D, la Rio de Janeiro (meciul 50)
Duminică 29 iunie:
19,00: locul 1 grupa B – locul 2 grupa A, la Fortaleza (meciul 51)
23,00: locul 1 grupa D – locul 2 grupa C, la Recife (meciul 52)
Luni 30 iunie:
19,00: locul 1 grupa E – locul 2 grupa F, la Brasilia (meciul 53)
23,00: locul 1 grupa G – locul 2 grupa H, la Porto Alegre (meciul 54)
Marţi 1 iulie:
19,00: locul 1 grupa F – locul 2 grupa E, la Sao Paulo (meciul 55)
23,00: locul 1 grupa H – locul 2 grupa G, la Salvador (meciul 56)

SFERTURILE DE FINALĂ
Vineri 4 iulie:
19,00: câştigătoare meci 53 – câştigătoare meci 54, la Rio de Janeiro (meciul 57)
23,00: câştigătoare meci 49 – câştigătoare meci 50, la la Fortaleza (meciul 58)
Sâmbătă 5 iulie:
19,00: câştigătoare meci 55 – câştigătoare meci 56, la Brasilia (meciul 59)
23,00: câştigătoare meci 51 – câştigătoare meci 52, la la Salvador (meciul 60)

SEMIFINALE
Marţi 8 iulie
23,00: câştigătoare meci 57 – câştigătoare meci 58, la Belo Horizonte (meciul 61)
Miercuri 9 iulie:
23,00: câştigătoare meci 59 – câştigătoare meci 60, la la Sao Paulo (meciul 62)

FINALA MICĂ
Sâmbătă 12 iulie:
23,00: învinsă meci 61 – învinsă meci 62, la la Brasilia (meciul 63)

FINALA
Duminică 13 iulie
22,00: câştigătoare meci 61 – câştigătoare meci 62, la Rio de Janeiro (meciul 64)
NOTĂ: Meciurile care au loc la orele 01,00 şi 04,00 în România se desfăşoară de fapt în ziua precedentă în Brazilia. (Agerpres)

Vezi si

Viitorul Liteni a urcat pe primul loc în Liga a IV-a

Echipa condusă de Demis Maranda și Cătălin Holca a preluat șefia clasamentului după victoria de …