Chivu, huiduit de fanii lui Inter

Cristian Chivu a fost titular pentru Inter Milano în meciul de acasă cu Novara, ultima clasată în Serie A, scor 0-1. Românul a greşit la golul încasat de echipa sa şi a fost schimbat în minutul 70, în huiduielile fanilor milanezi.

Inter Milano a fost învinsă de Novara într-un meci din etapa a 23-a din Serie A. Unicul gol al meciului a fost marcat de Caracciolo ’56. Chivu a evoluat până în minutul 70, când a fost înlocuit cu Nagatomo.

Evoluţia slabă a lui Chivu afost taxată de presa italiană: “Chivu, la pământ! Şi-au batut joc de el la faza golului!”.

Cristian Chivu se află în ultimele şase luni de contract cu Inter,iar la vară va părăsi aproape sigur gruparea patronată de Massimo Moratti.