CFR Cluj este din nou campioana României, după ce a învins Universitatea Craiova

CFR Cluj a câştigat, luni seara, cu 3-1 pe terenul Universităţii Craiova şi a luat titlul în Liga 1. Dan Nistor a deschis scorul în minutul 10, Vinicius a egalat în minutul 36, iar Kevin Boli şi Ciprian Deac au marcat după pauză.

CFR Cluj a câştigat, luni seara, pe terenul Universităţii Craiova cu 3-1 şi este din nou campioana României.

Pentru ardeleni este al 6-lea titlu din istorie şi al treilea, la rând.

Echipa lui Dan Petrescu va juca în preliminariile Champions League.

Universitatea Craiova merge în preliminariile Europa League, alături de FCSB şi FC Botoşani.

Dan Nistor a deschis scorul în minutul 10, Vinicius a egalat în minutul 36, iar Kevin Boli şi Ciprian Deac au marcat după pauză.