Thursday , March 28 2024

CFR Cluj câștigă la Sofia cu TSKA în grupele Europa League

Campioana României s-a impus joi seara cu 2-0 pe terenul celor de la ȚSKA Sofia, într-un meci la care au asistat și aproximativ 12 mii de suporteri.

După o primă repriză echilibrată, în care gazdele au fost mai periculoase, CFR s-a descătușat în partea secundă. Rondon a deschis scorul în minutul 53, cu o lovitură de cap, după o centrare excelentă a lui Deac.

0-2 s-a făcut în minutul 74, când Deac a transformat un penalty dictat pentru un fault în careu asupra lui Debeljuh.

În celălalt meci al grupei, AS Roma s-a impus cu 2-1 pe terenul celor de la Young Boys Berna. Etapa următoare, programată săptămâna viitoare, CFR Cluj joacă pe teren propriu cu Young Boys Berna, în timp ce AS Roma primește vizita lui ȚSKA Sofia.

LPS Suceava se menține pe podium în Liga Elitelor U14

LPS Suceava a rămas pe podium în Liga Elitelor U14, după ce a câștigat derbyul …