CFR Cluj, campioana României pentru a cincea oară la rând

CFR Cluj a câștigat titlul de campioană pentru a cincea oară la rând după ce a învins-o pe Universitatea Craiova, scor 2-1, în penultima etapă a play-off-ului Ligii 1.

Ardelenii au deschis scorul încă din minutul 2, din ofsaid, prin Boateng, care a marcat din centrarea lui Deac. În repriza a doua, Debeljuh a făcut 2-0 pentru CFR Cluj în minutul 56, după o mare gafă a lui Găman, care a pasat direct la adversar în propriul careu.

Craiova a reușit să înscrie însă rapid, în minutul 61, cu un șut puternic pe jos din afara careului trimis de Mateiu.

CFR Cluj a obţinut astfel al cincilea titlu consecutiv în Liga 1, cu o etapă înainte de final.

Pentru CFR Cluj urmează meciul cu FCSB, care nu mai are nicio miză, în timp ce Craiova se pregătește de barajul pentru calificarea în Conference League.

Atleții suceveni au urcat pe podium la semimaratonul “Constantina Diță”

Ciprian Costîn (CSŞ Rădăuți) a cucerit aurul la categoria U20 Patru atleți suceveni au urcat …