UPDATE: Catalina Ponor, doua medalii de aur la Cupa Mondiala

Catalina Ponor pe podium la Olimpiada de la Atena

Gimnasta română a urcat pe cea mai înaltă treaptă a podiumului la bârnă şi la sol. Diana Bulimar a obţinut şi ea argintul la sol.

Cătălina Ponor a fost notată cu 15.275 la sol, cucerind medalia de aur. Diana Bulimar a ocupat locul doi, cu 14.725, urmată pe podium de Jiang Yuyuan (China, 14.000).

Gimnasta Cătălina Ponor a câştigat, vineri, medalia de aur în finala de la bârnă, la Cupa Mondială de la Doha.

Cătălina Ponor a fost notată cu 15.300. În finala de la sărituri, tot vineri, Cristian Băţagă a primit nota 15.425 şi s-a clasat pe locul 4, la egalitate cu Viktor Kocherin (Kazahstan). Finala a fost câştigată de chinezul Du Wei (16.012).
Joi, în prima zi a finalelor, gimnaştii români au obţinut o singură medalie, prin Vlad Cotună, în finala de la sol, cu nota 14.825. Cristian Băţagă s-a clasat pe locul 6 în finala de la cal cu mânere şi pe locul 7 la inele, iar Diana Bulimar pe locul 5 şi Larisa Iordache pe locul 4 în finala de la paralele.

Vineri, în ultima zi a Cupei Mondiale de la Doha, Cătălina Ponor şi Diana Bulimar vor mai evolua în finală la sol.

Bucovina Rădăuți rămâne neînvinsă în play-off-ul Ligii a III-a

În etapa a IV-a, echipa antrenată de Ovidiu Murariu a remizat, scor 0-0, pe terenul …