Wednesday , May 5 2021

Bundesliga s-a reluat fara spectatori. Bayern Munchen, victorie in fata Union Berlin

Bayern Munchen s-a intors cu un succes in Bundesliga, campionatul german de fotbal, acolo unde duminica s-au mai disputat doua partide, din etapa cu numarul 26, chiar si in plina pandemie de coronavirus.

Bavarezii au castigat cu 2-0 in deplasarea de la Union Berlin, cu reusite semnate de Lewandowski din penalti in minutul 40 si de Pavard in minutul 80. Muller a marcat si el, dar golul sau a fost anulat de VAR din cauza unui offside, in minutul 19.

Partida, evident, s-a disputat fara spectatori, iar Bayern se duce acum din nou la 4 puncte peste rivala si urmaritoarea Dortmund.

Mai sunt 8 etape de disputat din acest sezon de Bundesliga.

In al doilea meci al zilei, Koln si Mainz au remizat, scor 2-2, desi gazdele au condus din minutul 53 cu 2-0.