Tuesday , March 19 2024

Bucovina și Dante Botoșani au terminat la egalitate într-un amical disputat la Rădăuți

Botoșănenii au deschis scorul pe Municipal prin Gorja, gazdele egalând la jumătatea primei reprize prin Străjeriu

Bucovina Rădăuți a încheiat la egalitate, scor 1-1, și cel de-al doilea meci amical disputat în intersezon în fața colegei de serie Dante Botoșani.

Oaspeții au deschis ieri scorul pe Municipalul din Rădăuți prin Gorja, trupa lui Iulian Ionesi egalând la jumătatea primei reprize prin Străjeriu.

Bucovina a început în următoarea formulă de joc: Butnariu – Şpac, Florescu, Nistor, E. Ciobanu, Vatamaniuc, Străjeriu, Bejenar, C. Coroamă, Irimescu, Stoian.

Acesta a fost al 12-lea meci disputat de gruparea rădăuțeană în intersezon după cele cu Aerostar Bacău (3-2), Juniorul Suceava (4-1 și 3-3), Hușana Huși (1-0 și 0-2), Şomuz Fălticeni (1-0 și 1-1) Oțelul Galați (1-0), LPS Suceava (6-6), Dante Botoșani (2-2) și Ceahlăul Piatra Neamț (0-1).

Sâmbătă, în ultimul meci de verificare înainte de reluarea Ligii a III-a, Bucovina va juca la Rădăuți în compania juniorilor U19 de la FC Botoșani. (Dănuț CHIDOVEȚ. Foto: Cristian PLOŞCEAC)

Faza județeană a Cupei României continuă cu meciurile din optimi

Capul de afiș al acestui tur este ținut de partida de miercuri dintre Juniorul Salcea …