Tuesday , April 23 2024

Bucovina Rădăuți și Şomuz Fălticeni și-au împărțit punctele în derbyul etapei

Cele două formații au încheiat la egalitate, scor 2-2, meciul disputat sambata, pe stadionul Municipal din Rădăuți

Bucovina Rădăuți și Şomuz Fălticeni și-a împărțit punctele în cel de-al doilea derby sucevean disputat în actuala ediție de campionat a Ligii a III-a, cele două formații terminând la egalitate, scor 2-2, meciul jucat sambata, pe stadionul Municipal, în cadrul etapei a VII-a.

Gruparea rădăuțeană a deschis scorul prin Plămadă (’14), oaspeții egalând până la pauză prin Julei (’51).

Şomuz a trecut în avantaj prin golul lui Tutuță (’51), scorul final fiind stabilit de antrenorul-jucător al Bucovinei, Ionesi (’85).

Arbitrul întâlnirii a acordat nu mai puțin de trei cartonașe roșii în ultimele 20 de minute de joc, unul la Bucovina, de unde a fost eliminat Stoian, și două la Şomuz, de unde au părăsit mai repede terenul Julei și Afalna.

Confruntată cu 14 cazuri de COVID, Foresta nu a jucat astăzi, meciul cu Sporting Vaslui fiind amânat pentru data de 4 noiembrie. (Dănuț CHIDOVEȚ. Foto: Cristian PLOŞCEAC)
secretarasite

Atleții suceveni au urcat pe podium la semimaratonul “Constantina Diță”

Ciprian Costîn (CSŞ Rădăuți) a cucerit aurul la categoria U20 Patru atleți suceveni au urcat …