Thursday , May 2 2024

Bucovina Rădăuți s-a distanțat în fruntea play-off-ului după remiza de la Miroslava

Bucovina Rădăuți s-a distanțat la patru puncte în fruntea clasamentului play-off-ului Seriei I a Ligii a III-a, după ce a remizat sâmbătă, pe terenul Ştiinței Miroslava, scor 2-2, într-un meci contând pentru etapa a III-a.

Condusă la jumătatea primei reprize de golurile marcate de Danale și Asofiei, echipa antrenată de Ovidiu Murariu a egalat situația până la pauză prin reușitele semnate de Bejenar și R. Ciobanu.

Bucovina: Puianu – E. Ciobanu, Florescu, Pintilei, Alecsandru, Bejenar, Serediuc, Nistor, Hopulele, Stroe, R. Ciobanu. Au mai intrat: Netbai, Derevlean, Popovici și Căinari.

În celălalt meci al rundei, FC Bacău a câștigat pe terenul concitadinei CSM Bacău, cu scorul 2-0.